Diament 1.00 ct/d/fl/n marki Gia, hrd, igi

od 0,00 PLN

DIAMENTY INWESTYCYJNE

Chcesz zachować niezależność i zabezpieczyć swoją przyszłość? Diamenty inwestycyjne są dla Ciebie rozwiązaniem nieprzeciętnym. Są funkcjonalne, łatwo je przewieźć i przechować, a także znaleźć dla nich nowego nabywcę. Proponujemy brylanty inwestycyjne o zróżnicowanej wadze i typu. Możesz dzięki czemu związać kamień do wielkości inwestycji. Możesz nabyć brylant nieznaczny, albo zdecydować się na droższy artykuł. Każdy diament (brylant) wystawiony na sprzedaż dokument zapewniający jego autentyczność, który jest wydany poprzez największe światowe instytuty gemmologiczne - m.in. GIA z Los Angeles, HRD czy IGI z Antwerpii.

dokumentY / WYCENY

Kiedy świeżo oszlifowane diamenty opuszczają szlifiernię zwykle są od razu kierowane do laboratorium gemmologicznego, w celu wykonania oceny jakości i wydania optymalnego dokumentu. Proces znany jako certyfikacja diamentu jest zlecany przede wszystkim zewnętrznej stronie, zajmującej się kompleksową obsługą w tym temacie. Lubiane laboratoria zatrudniają mistrzowskich gemmologów oraz ekspertów, którzy specjalizują się w ocenie i klasyfikacji diamentów. Dziś z pomocą przychodzi coraz bardziej nowoczesna technika. Kolorymetr, diascan i inne urządzenia – laserowo i komputerowo pomagają w ocenie barwy, jakości szlifu, masy kamienia. Właściwie jedynie ocena czystości kamienia spoczywa prawie w całości na barkach eksperta który dokonuje oceny. Do każdego kamienia jest sporządzana mapka, w której zaznaczane są wszelkie inkluzje, zanieczyszczenia, lecz także parametry szlifu jak szczerby czy dodatkowe fasety. Kiedy kamień przejdzie już poprzez szczelne sito selekcji, zostanie sprawdzony pod kątem 4C, starannie zostanie opisana jego budowa i jakość szlifu, sprawdzeniu poddane zostanie naturalne pochodzenie diamentu – laboratorium wystawi dokument potwierdzający wszystkie w/w informacje. Atest renomowanego instytutu zagwarantuje bezstronną i rzetelną ocenę cech, a także jakości diamentu. Każdy atest posiada swój numer i jest przypisany dla jednego, konkretnego kamienia. Można śmiało stwierdzić że diament po certyfikacji buduje całość wraz z swoim atestem.

KAMIENIE KOLOROWE

Gemmologia (z łac. Gemma i gr. Logos) - nauka o kamieniach szlachetnych i ozdobnych stosowanych w jubilerstwie i zdobnictwie. Gemma – słowo to oznaczało najpierw każdy kamień szlachetny, następnie kamień grawerowany służący do pieczętowania, a później kamień noszony także jako ozdoba.

rewelacyjnY DIAMENT DLA CIEBIE

nieszablonowe okazy diamentów są warte kilkadziesiąt milionów dolarów. Rozbudzają wyobraźnię inwestorów, ich cena sukcesywnie rośnie, a inwestowanie w nie wcale nie jest trudne. Dlatego diamenty są jednym z najkorzystniejszych zabezpieczeń kapitału. Diamenty są głównie klarowne (bezbarwne), lecz pojawiają się również różowe, niebieskie, żółte, zielone, a choćby brązowe w różnorodnych kształtach i szlifach. Najbłyskotliwiejszy to brylant (pełny konwencjonalny szlif brylantowy posiada nie mniej aniżeli 57 faset: 33 w koronie i 24 w podstawie oraz kolet). Kamień szlifowany w ten sposób, widziany z góry, jest krągły). Kiedy diament otrzymuje właśnie ten szlif, gwarantujący pełne odbicie światła, staje się brylantem, czyli z języka angielskiego (brilliant) – kamieniem nieprzeciętnym. Poniższy katalog diamentów demonstrujący ceny, jest jedynie wycinkiem oferty - jeśli szukasz kamienia innej wielkości, kształtu, koloru lub czystości, wówcz as skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo np. Korzystając z formularza w zakładce Kontakt.