Figura święty archanioł michał z gargano, 19 cm marki Produkt polski

od 0,00 PLN

Figura Święty Archanioł Michał z Gargano, 19 cm

Góra Gargano to miejsce wielokrotnych objawień anioła na ziemi. Figura świętego Archanioła z Gargano tworzona została z żywicy syntetycznej. Jest lekka i odznacza się wysoką trwałością. Ręcznie malowana figura Archanioła Michała stanowi genialny pomysł na prezent religijny dla osób, które chcą oddać się w opiekę Księcia Niebieskiego, Najwierniejszego Stróża Kościoła.

Pierwsze objawienie Archanioła Michała miało miejsce pod koniec V wieku. Święty Michał objawił się biskupowi Wawrzyńcowi. „Ja jestem Archanioł Michał, stojący przed obliczem Boga. Grota jest mnie poświęcona; ja jestem jej strażnikiem. Tam, gdzie się otwiera skała, będą przebaczone grzechy ludzkie. Modlitwy, które będziecie tu zanosić do Boga, zostaną wysłuchane. Idź w góry i poświęć tę grotę dla kultu chrześcijańskiego".

Figura Michała Archanioła z mieczem pokonującego szatana symbolizuje zwycięstwo dobra nad złem. Złoto na jego skrzydłach, koronie, gołębicy – symbolu Ducha Świętego oznacza, iż Bóg przeniknął jego życie i dopełnił je swoją chwałą.

Wysokość: 19 cm