Ekspres samoczynny DeLonghi ECAM 23.460.B, 15 barów

Odkryj z De'Longhi kanon włoskiego smaku!

producent De’Longhi to światowy ekspert w dziedzinie pionierskich rozwiązań parzenia kawy. Stanowi gwarancję nowoczesnej technice i bezawaryjności. De'Longhi to przekazywana z pokolenia na pokolenie pasja do jakości i progresywne podejście do designu,przede wszystkim to miłość do kawy - aromatycznej, aksamitnej i bezkompromisowo najlepszej!Ekspres samoczynny ECAM 23.460.S to wspaniała propozycja dla fanów prawidłowej kawy, przygotowanej w prawdziwie włoskim stylu. Wykorzystuje nowoczesną technikę, aby zagwarantować najkorzystniejszy aromat espresso przykrytego bogatą, gęstą pianką crema. Dzięki postępowemu systemowi samoczynnego spieniania mleka LatteCrema, będziesz mógł delektować się na dodatek aksamitnym cappuccino przygotowanym za jednym dotknięciem przycisku. Dodatkowo, dla Twojej wygody, ekspres został wyekwipowany w ekran LCD, który w prosty sposób przeprowadzi Cię przez cały proces parzenia i będzie pomocny przy wszystkich czynnościach konserwacyjnych.

optymalne ciśnienie parzenia

Dzięki włoskiemu rodowodowi wiemy, iż żeby wydobyć z każdego ziarna kawy esencję smaku, należy zadbać o najdrobniejszy detal. Adekwatne ciśnienie uzyskiwane w trakcie procesu parzenia kawy w ekspresach De’Longhi pozwala zapewnić bogaty i intensywny aromat naparu.

postępowy system grzewczy aż 2 Termobloków

Dzięki progresywnemu systemowi cieplnemu Termoblok kawa przygotowywana jest w rewelacyjnej temperaturze, gwarantując najlepsze doznania smakowe. Aby napój był nie tylko rewelacyjny, ale też momentalnie przygotowany, wszystkie ekspresy De’Longhi z samoczynnym systemem spieniania mleka, w zgodzie z najwyższymi standardami jakości, zostały wyekwipowane w aż 2 Termobloki, utrzymujące odpowiednią temperaturę w trakcie całego cyklu parzenia. Pierwszy Termoblok odpowiada za przygotowanie kawy, drugi dedykowany jest do podgrzewania mleka. Dzięki temu błyskawicznie przygotujesz kawę mleczną, bez konieczności czekania na schłodzenie układu grzewczego i masz pewność, iż Twoja kawa będzie zaparzona w stosownych warunkach! uzupełniającą zaletą systemu Termoblok, zapewniającą nieszablonowy komfort użytkowania, jest cicha praca i prędkie nagrzewanie układu. W ten sposób w mgnieniu oka ekspres będzie gotowy, aby przyrządzić Twoją ulubioną kawę.

Cichy, wytrzymały młynek z 13-stopniową regulacją mielenia

O aromacie i smaku doskonałego espresso, stanowiącego też podstawę wszystkich rodzajów kaw mlecznych, decyduje optymalny stopień zmielenia ziaren. Wszystkie ekspresy samoczynne De'Longhi mają zaimplementowany stalowy młynek żarnowy z 13-poziomową regulacją stopnia zmielenia, gwarantującą maksymalną personalizację poziomu mielenia ziaren. To umożliwia zaparzenie wyśmienitego naparu z przeróżnych odmian kawy, wymagających optymalnej obróbki. Młynek stalowy zapewnia większą precyzję dobrania ustawień, umożliwiającą wydobycie z ziaren pełni smaku. Stalowa konstrukcja podwyższa w dodatku solidność i niepodatność młynka na uszkodzenia. Z takich właśnie rozwiązań korzystają profesjonalni bariści!

nowoczesny automatyczny system spieniania mleka LatteCrema

De’Longhi z inżynieryjną precyzją łączy innowacyjne rozwiązania techniczne z miłością do kawy. Owocem tego połączenia jest innowacyjny system spieniania mleka LatteCrema z technologią dwóch oddzielnych układów hydraulicznych i staranną kontrolą elektroniczną. To dzięki niemu za dotknięciem jednego przycisku możesz przygotować swoją kawę według spersonalizowanych upodobań i odkryć poezję delikatnego smaku aksamitnego caffelatte, wyjątkowego latte macchiato albo najdoskonalszego cappuccino z puszystą pianką. Twoje doskonałe cappuccino będzie:

znakomicie GĘSTE - System spieniania mleka LatteCrema, posiadający aż 3 stopnie regulacji puszystości, zezwala na przygotowanie perfekcyjnej pianki o kremowej, aksamitnej konsystencji. Bogata struktura mikro-bąbelków powoduje, że mleczna pianka jest tak przyjemnie puszysta.

nadzwyczajnie KREMOWE - System LatteCrema pozwala uzyskać wspaniałą proporcję między mleczną pianką a mlekiem, dzięki temu cappuccino zniewala swoją kremową konsystencją.

W świetnEJ TEMPERATRZE - Temperatura cappuccino powinna wynosić między 60-65°C. System LatteCrema zagwarantuje wyśmienitą temperaturę w każdej filiżance kawy.

AŻ DO OSTATNIEJ KROPLI - Dzięki systemowi LatteCrema pianka z mleka nie opada przez długi czas, więc przyjemność trwa aż do ostatniej kropli.

by kawowe chwile były perfekcyjne pod każdym względem, De'Longhi zadbało także o wygodę wykorzystywania układu mlecznego, dlatego system LatteCrema spieniając mleko, wykorzystuje wyłącznie taką jego liczba, która jest potrzebna do przygotowania mlecznej pianki, zatrzymując niewykorzystaną część w dzbanku. Może on być przechowywany w lodówce, dzięki czemu mleko będzie zawsze świeże i optymalnie schłodzone. Aby ułatwić utrzymanie w czystości systemu mlecznego, karafka jest wyekwipowana w funkcję samoczynnego czyszczenia zintegrowaną w pokrętle regulacji piany. Funkcja ta aktywuje proces płukania wodą i strumień pary, czyszcząc wszystkie części używane do przygotowania mleka. W dodatku karafkę prosto rozłożyć (ma tylko kilka elementów!), a wszystkie części pojemnika na mleko można myć w zmywarce, oszczędzając czas i mając pewność, że zostanie on precyzyjnie wyczyszczony.

dedykowane przyciski

Chcąc zagwarantować maksymalną łatwość przygotowania olśniewających smakiem kaw, projektanci De'Longhi przypisali im asygnowane przyciski. W ten sposób za jednym dotknięciem przygotujesz nie tylko espresso,dodatkowo puszyste cappuccino.

innowacyjny ekran gwarantujący instynktowną obsługę

instynktowny, dwuliniowy ekran LCD oraz menu w języku polskim gwarantują wygodę użytkowania i łatwą obsługę ekspresu. Dzięki czemu swój ulubiony napój stworzysz w mgnieniu oka. Wybierasz opcję, kontrolując cały proces, i już za moment delektujesz się filiżanką po brzegi wypełnioną aromatyczną kawą! Czytelne komunikaty wyświetlacza przeprowadzą Cię również przez wszystkie czynności konserwacji ekspresu.

Funkcja "Moja Kawa" - nadzwyczajne dostosowanie do Twoich preferencji!

Funkcja Moja Kawa, zapamiętująca preferencje wielkości napoju, sprawi,zawsze będziesz cieszył się smakiem kawy skrupulatnie takiej, jak uwielbiasz, przygotowanej w prawdziwie włoskim stylu. Niezależnie od tego czy jesteś zwolennikiem "niedługiego" espresso czy marzą Ci się dłuższe chwile z filiżanką, ustawienie wybranej objętości nigdy nie było prostsze. Masz do wyboru olbrzymi zakres smaku od ok. 20 ml aż do 180 ml. Rozkoszuj się jedynie chcesz!

Funkcja statystyki

Dzięki funkcji statystyki masz wszystko pod kontrolą. Łatwo sprawdzisz skrupulatnie ile kaw i napojów mlecznych zostało przyrządzonych w tym ekspresie. W dodatku poznasz liczbę produkowanych procesów odkamieniania, a także ilość wykorzystanej wody i liczbę użytych filtrów wody. Ta wiedza pomoże Ci stosownie zadbać o ekspres i sprawdzić jego stan w każdym momencie.

Przygotowanie 2 espresso równocześnie

Oszczędność czasu i łatwość przygotowania kawy to jedne z kluczowych celów przyświecających projektantom De’Longhi. Dlatego również wszystkie ekspresy automatyczne De'Longhi zezwalają na przygotowanie 2 espresso jednocześnie, bez kompromisów w kwestii jakości i smaku kawy.

Możliwość wykorzystania kawy ziarnistej lub mielonej

Ekspresy De’Longhi nie tylko przygotowują wymarzoną kawę ze świeżych ziaren za jednym dotknięciem przycisku,dodatkowo zapewniają możliwość przyrządzenia naparów z użyciem kawy mielonej.

dopasuj aromant i ilość kawy do swoich potrzeb!

Dzięki regulacji smaku i pojemności napoju możesz eksperymentować z bogactwem kawy, dostosowując aromat i liczba kawy w filiżance do własnych preferencji.

regulowana wysokość adaptera do kawy - filiżanki aż do 14 cm wysokości!

Opcja regulacji wysokości adaptera do kawy (86-142 mm!) zapewnia możliwość stosowania filiżanek przeróżnej wysokości. To oznacza, że możesz przygotować kawę w Twoim ukochanym kubku lub w wykwintnej szklance do latte macchiato o wysokości aż do 14 cm. Na dodatek regulacja sprawia,niewiele znacząca czarna ma jednolitą cremę i nie rozpryskuje się w trakcie nalewania, a Twoje cappuccino będzie posiadać w filiżance dużo miejsca na puszystą warstwę mlecznej pianki.

Opcja programowania twardości wody

Niezwykłą cechą wszystkich ekspresów samoczynnych De'Longhi jest możliwość zaprogramowania maszyny według rzeczywistej twardości wody z sieci wodociągowej. Do wyboru są 4 stopnie twardości. W ten sposób możesz optymalizować częstotliwość konieczności odkamieniania ekspresu i zyskujesz pewność, iż urządzenie jest właściwie konserwowane i zadbane.

samoczynny cykl płukania i odkamieniania

W trosce o wygodę użytkowania, wszystkie nasze ekspresy samoczynne zaopatrzone są w automatyczny cykl czyszczenia i odkamieniania. Przewody oczyszczane są z pozostałości kawy już przy włączaniu w trakcie automatycznego płukania. W tym samym czasie obieg wewnętrzny nagrzewa się, żeby kawa mogła być szybciej przygotowana i miała odpowiednią temperaturę. Przed wyłączeniem ekspresu przewody zostają ponownie przepłukane z kawowego pyłu, co sprawia, iż masz pewność najlepszego smaku świeżej kawy za każdym razem, jak korzystasz z ekspresu. Dzięki automatyzacji procesu czyszczenia i odkamieniania zyskujesz więcej czasu na najistotniej magiczne chwile z idealną kawą! dodatkowo wszystkie część maszyny są proste w konserwacji, co ułatwia utrzymanie ekspresu w czystości.

Wyjmowany blok zaparzający - pewność czystości bez dodatkowych kosztów!

Wyjmowany blok zaparzający w ekspresach De’Longhi i dostęp do wnętrza ekspresu gwarantują higieniczne użytkowanie i pewność długoletniej pracy urządzenia bez narażania na dopełniające koszty związane z zakupem specjalistycznych środków konserwacyjnych i czyszczących, a także koniecznością serwisowania ekspresu w specjalnych punktach technologicznych. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz czas, lecz i prosto zadbasz o czystość maszyny, jednocześnie przyczyniając się do wydłużenia jej żywotności. Mając dostęp do wnętrza ekspresu i bloku zaparzającego, wszystkie czynności w procesie czyszczenia można wykonać samemu, posiadając tym samym pewność, iż ekspres jest właściwie eksploatowany i konserwowany, tym samym gwarantuje odpowiednią jakość i najkorzystniejszy smak serwowanej kawy. Odpowiednia budowa i kompaktowe rozmiary modułu zaparzacza zapewniają możliwość płukania bloku pod bieżącą wodą, bez konieczności używania chemicznych środków czyszczących czy wysyłania do serwisu. Zastrzeżony przez De’Longhi bezprzewodowy system zaparzający i technologia wstępnego parzenia wydobywająca pełnię aromatu wszystkich odmiany ziaren powodują, iż każda filiżanka espresso urzeka smakiem świeżej kawy i bogatą powłoką cremy.

wygodne stosowanie

aby zagwarantować maksymalny komfort i przyjemność stosowania na co dzień, wszystkie części sądostępne od frontu. Zbiornik na wodę możesz w komfortowy sposób zdemontować albo tylko wysunąć i napełnić za pomocą dzbanka. Przezroczyste ścianki zbiornika dodatkowo usprawniają kontrolę poziomu wody. Tacka ociekowa wyposażona została w wysuwany wskaźnik poziomu wody, co sprawia, iż masz całkowitą kontrolę i w razie konieczności opróżnisz ją bez wysiłku.

Filtr do wody

W ekspresie ECAM 23.460.S jest możliwość zastosowania filtra do wody. To nie tylko uniemożliwia osadzaniu się kamienia w maszynie i wydłuża okres żywotności urządzenia, zmniejszając częstotliwość konieczności przeprowadzania procesów odkamieniania. Filtr wody wpływa także na smak i aromat kawy, gdyż odizolowuje z wody destrukcyjne związki, zachowując minerały i fluorki, znaczne dla zdrowia.

Programowalne automatyczne włączanie ekspresu

Możesz zaprogramować ekspres tak, żeby był gotowy do parzenia kawy za każdym razem, gdy o niej marzysz, a to za sprawą funkcji programowania samoczynnego włączenia ekspresu. To oznacza, iż nasz ekspres znakomicie scali się do Twojego trybu życia i upodobań, a kawa swoim aromatem wypełni Twój choćby niezwykle zajęty dzień!

samoczynne wyłączanie i program oszczędzania energii

stwarzając ekspresy, inżynierowie De'Longhi myślą jednak nie tylko o przyjemności płynącej z ich użytkowania,w dodatku o środowisku. Funkcja samoczynnego wyłączania pozwoli Ci zaoszczędzić energię i zadbać o otoczenie, choćby jak sam o tym zapomnisz. Wystarczy, że ustawisz jeden z aż 5 dostępnych okresów czasu, po którym urządzenie samoistnie przejdzie w tryb spoczynku. Możesz na dodatek być spokojny o czystość ekspresu, gdyż przed wyłączeniem przewody zostaną oczyszczone w samoczynnym procesie płukania.

 • ciśnienie 15 bar
 • ekran LCD z polskim MENU
 • samoczynny system spieniania mleka LatteCrema – Cappuccino i Caffelatte
 • funkcjonalny dzbanek na mleko
 • osobiste ustawienia – programowanie własnych proporcji przyrządzenia kawy nigdy nie było prostsze.

Gotowa kawa: nieduża, średnia lub pokaźna w zależności, jaką ilość wody wybierzesz
i jaką moc swojej kawy zaprogramujesz.

 • funkcja „MOJA KAWA" – możliwość zaprogramowania wybranej ilości kawy
 • funkcja STATYSTYKI – możliwość sprawdzenia m.in. Liczby zaparzonych kaw,

liczby przeprowadzonych procesów odwapniania

 • możliwość użycia kawy ziarnistej i mielonej
 • większość funkcji przystępna od frontu
 • możliwość przygotowania dwóch filiżanek kawy przy jednym parzeniu
 • nowy, cichy młynek żarnowy, z 13-stopniową regulacją stopnia mielenia
 • samoczynne dozowanie ilości kawy i wody
 • parzenie wstępne
 • regulowana wysokość adaptera do kawy umożliwiająca użytkowanie filiżanek

różnorodnej wysokości (od 86 mm do 142 mm)

 • podświetlanie filiżanek
 • automatyczne włączanie i wyłączanie ekspresu
 • samoczynny program oczyszczania i odkamieniania
 • programator twardości wody
 • podstawka na filiżanki
 • filtr do wody
 • system oszczędzania energii
 • sygnalizator dźwiękowy
 • objętość zbiornika na wodę: 1,8 litra