W grze EA SPORTS™ FIFA 22 każdy moment na boisku jest poprawiany przez HyperMotion, technikę rozgrywki, która ma za zadanie w pełni użyć możliwości PlayStation 5. Łącząc takie rozwiązania, jak Advanced 11v11 Match Capture i uczenie maszynowe, HyperMotion sprawia, że dzięki rzeczywistym danym o ruchu fachowych piłkarzy w najszczególniej zaciętych meczach, rozgrywki w FIFA 22 są najistotniej realistyczne, responsywne i płynne w całej historii tej linii.

W nowym sezonie innowacji powracają klasyczne tryby gry: Możesz stworzyć własny klub w trybie kariery, poczuć nostalgię dzięki kartom FIFA Ultimate Team Heroes oraz zdobywać nagrody za umiejętności prezentowane w nowej wersji rozgrywek ulicznych VOLTA FOOTBALL


technika ROZGRYWKI HYPERMOTION

całkowita nowość w EA SPORTS FIFA, wyłącznie na konsolach następnej generacji, HyperMotion po raz pierwszy w historii scala dwie technologie, rewolucjonizując rozgrywkę futbolową:

Advanced 11v11 Match Capture

Kombinezony Xsens po raz pierwszy zezwalają na przechwytywanie ruchu 22 fachowych piłkarzy grających w meczach rywalizacyjnych. Zebrane informacje o prawdziwym ludzkim ruchu odpowiadają za sposób poruszania się drużyn i poszczególnych zawodników w całej grze FIFA 22.


Uczenie maszynowe

innowacyjny chroniony algorytm uczenia maszynowego wykorzystuje dane z ponad 8,7 miliona zarejestrowanych klatek ruchu i w czasie rzeczywistym buduje na ich podstawie nowe animacje, które pozwalają graczom odczuć żywego futbolu w rozmaitych sytuacjach.


Autentyczny ruch całej drużyny

rewolucyjne kombinezony Xsens po raz pierwszy pozwalają na przechwytywanie ruchu 22 piłkarzy grających w rzeczywistych meczach rywalizacyjnych. Dane pozyskane przy każdym dotknięciu, bloku, sprincie i pojedynku pozwoliły podnieść jakość animacji w stopniu niesłychanym dotychczas w FIFA, a powiększenie dynamiki rozgrywki, a także wyostrzenie responsywności i cech fizycznych graczy poskutkowało uzyskaniem najistotniej realistycznego ruchu w historii serii.


ML - Flow

Nasz algorytm uczenia maszynowego w całości rewolucjonizuje animację w grach sportowych, gwarantując pokaźniejszą płynność i realizm. Wykorzystując dane z ponad 8,7 miliona klatek zarejestrowanych poprzez Advanced 11v11 Match Capture, algorytm uczy się, a następnie w czasie rzeczywistym tworzy na ich podstawie świeże animacje pozwalające graczom na udoskonalone dopasowanie tempa kroków i biegu, które przekładają się na płynniejszą kontrolę nad piłką i staranniejsze strzały.


Taktyczna SI

Dzięki mocy obliczeniowej PlayStation 5 taktyczna SI nadaje głębszą inteligencję wszystkim 22 zawodnikom, umożliwiając każdemu z nich udoskonalone zrozumienie formacji, a także ruchu własnej drużyny i przeciwników, tym samym przenosząc rozgrywkę na wyższy poziom taktycznego realizmu.

Zawodnicy ataku potrafią dzisiaj podejmować nawet 6 razy więcej decyzji na sekundę, co daje im lepsze rozeznanie w sytuacji, sprawniejsze budowanie akcji oraz skraca ich czas reakcji w przypadku utraty kontroli nad piłką poprzez którąkolwiek ze stron. Z kolei dzięki lepszej SI defensywnej drużyny działają dzisiaj bardziej jako jedna całość, zachowując formację w trakcie poruszania się po boisku oraz krycia pustej przestrzeni.


Dynamiczne walki w powietrzu

Nowa technika interakcji dwóch zawodników synchronizuje ich animacje, kiedy skaczą do walki o piłkę, skutkując większym realizmem i udoskonaloną responsywnością. Patrz, jak obrońcy i napastnicy przepychają się, pociągają i szturchają, by dojść do dośrodkowań, wybić i dalekich podań. W trakcie walki o piłkę dochodzi nieraz do ostrych starć.


Pewna kontrola nad piłką

Dzięki odświeżeniu animacji kontrolowanie piłki w FIFA 22 jest bardziej naturalne i płynne. Dłuższe animacje przy grze na dwa kontakty dają pokaźniejszą kontrolę nad piłkami z powietrza, obszerniejszą zwinność przy przyjmowaniu piłek z ziemi oraz pokaźniejszą siłę w trakcie osłaniania piłki, aby otworzyć przed graczami świeże sposoby prowadzenia ataku.


Naturalność zawodników

Dzięki technologii Advanced 11v11 Match Capture nowe animacje zawodników niebędących przy piłce i zachowanie otoczenia pozwala tchnąć w rozgrywkę jeszcze więcej życia. Przeciwnicy rozmawiają, wskazują palcami i ponaglają się nawzajem, co w połączeniu z dynamicznym ruchem i naturalnym zachowaniem wytwarza jeszcze pokaźniejszy realizm gry i pozwala na głębszą imersję.

opis i zdjęcia ze strony PlayStation Polska