Konsola Microsoft Xbox Series X

od 1578,00 PLN

oszczędzasz do 61%
Pamięć wbudowana: 160 GB
  • Producent: Microsoft
  • Kategoria: Konsole

postępowy Xbox Series X. Najistotniejsza konsola w historii producenta Xbox

Moc konsoli Xbox Series X zasadza się w specjalnie zaprojektowanym procesorze wyprodukowanym na bazie na najnowszej architektury AMD Zen 2 i technice RDNA 2. Nowy układ typu SoC (system on a chip) zaprojektowano i zbudowano od podstaw pod kątem prędkości i efektywności, zapewniając mu moc obliczeniową wynoszącą 12 teraflopów – dzięki czemu konsola uzyskała obraz generowany w rozdzielczość 4K przy 60 FPS. Imponująca jest także wynosząca aż 76 MB pamięć cache konsoli. Co więcej gracze będą mogli radować się aż czteroma generacjami gier! Xbox Series X jest wstecznie kompatybilny z pełną biblioteką gier na Xbox One, wieloma pozycjami z Xbox 360 i wybranymi sugestiami z oryginalnego Xboxa. Ponadto posiadacze nowej konsoli będą mogli prowadzić międzygeneracyjne rozgrywki sieciowe.

Przeprojektowanie dla nowego rozmiaru rozrywki

Czas przygotować się na całkowitą immersję w świat gier! Xbox Series X otworzy przed użytkownikami nowy wymiar konsolowej rozrywki. Progresywne rozwiązania sprzętowe i programowe zezwalają na tworzenie prawdziwie futurystycznych gier. Technologii RDNA 2 zawdzięczamy między innymi niedostępny dotychczas na żadnej konsoli ray tracing, dzięki któremu gracz bez reszty przenosi się w świat gier video.

szybkość i produktywność korzyścią dla graczy

Architektura Xbox Velocity (architektura prędkości) buduje nadzwyczajne warunki do uzyskania wyjątkowych wyników w zakresie szybkości i produktywności, a wszystko to dzięki wydajniejszej komunikacji pomiędzy podzespołami. Jest to bezprecedensowe połączenie sprzętu, dedykowanego dysku SSD o pojemności 1 TB, supernowoczesnego ośmiordzeniowego procesora i ściśle zintegrowanego oprogramowania. Prędki dysk zezwala na nieporównany dotąd komfort stosowania – gwarantuje m.in. efektywniejsze instalowanie i ładowanie gier, a cały system buduje dostatek i dynamikę wrażeń przewyższające dotychczasowe oczekiwania graczy. Architekturze Xbox Velocity i wyjątkowo obfitej pamięci cache zawdzięczamy dodatkowo możliwość szybkiego wznawiania rozgrywki – gracz może zmienić grę bez konieczności zapisywania swojego postępu, ponieważ konsola wykonuje to automatycznie.

Chłodzenie równoległe

progresywna architektura chłodzenia równoległego zezwala na efektywniejszą pracę konsoli dzięki utrzymaniu adekwatnej temperatury w środku urządzenia. Trzy główne kanały zapewnią adekwatny przepływ gorącego powietrza, rozdzielając je na kilka strumieni. Ciepłe powietrze odprowadzane będzie ku górze urządzenia, natomiast chłodne, wtłaczane od spodu, zostanie pokierowane tam, gdzie będzie najistotniej konieczne w danym momencie pracy. W ten sposób architektura chłodzenia kontroluje wewnętrzną temperaturę podsystemów konsoli (w tym dzielonej płyty głównej i korpusu radiatora), zapobiegając ich przegrzewaniu. System ten przekłada się na dodatek na cichszą pracę urządzenia. Dzięki czemu uzyskujemy nie tylko skuteczność, lecz także niesamowite wrażenia w grach, z niewyobrażalnie wiernie odtworzoną grafiką i zapierającą dech w piersiach prędkością działania.

Dzielona płyta główna

Optymalizację przepływu powietrza wspiera także dzielona płyta główna – rozszczepiona na dwie części. To progresywne rozwiązanie dotychczas nie wykorzystywane w konsolach. Ten zupełnie nowy standard odpowiada za utrzymywanie równomiernej i trafnie niskiej temperatury we wnętrzu całego urządzenia. To właśnie dzięki temu twórcy Xbox Series X mogą się pochwalić tak wysoką mocą!

Korpus radiatora

Radiator to nieelektroniczny, pasywny podzespół mechaniczny, który jako dodatkowy komponent systemu chłodzenia odgrywa główną rolę w zapewnieniu bezawaryjności i sprawności konsoli Xbox Series X. Komponent ten odpowiada za absorpcję ciepła i znajduje się pomiędzy dwoma częściami płyty głównej, zbierając równomiernie ciepło z obu stron. Został zintegrowany bezpośrednio z obudową konsoli. Ten innowacyjny składnik architektury chłodzenia równoległego w znacznym stopniu przyczynił się do powstania standardowego i zupełnie prekursorskiego wyglądu konsoli, a więc za prostą i surową bryłę prostopadłościanu ustawionego pionowo.

Komora parowa

Komora parowa zaimplementowana w konsoli Xbox Series X odpowiada za regulację i utrzymanie na podobnym poziomie temperatury układu SoC, rdzenia i pamięci. Jej praca wspierana jest poprzez wentylatory akcentujące się cichą pracą – pod tym względem bezspornie przewyższa poprzednie propozycje producenta.

Rozbudowanie pamięci bez żadnych kompromisów

najszczególniej zaangażowani i wymagający gracze będą mogli zdecydować się na rozbudowanie pojemności dzięki dopełniającej karcie pamięci. Konsola dedykowany port zwiększania pamięci USB 3.2 umieszczony z tyłu urządzenia, w którym bezpośrednio umieszcza się kartę 1 TB. Karta zwiększenia pamięci konsoli Xbox Series X pomieści świeże gry bez straty na jakości i komforcie użytkowania – uzupełniające pozycje będą działały z taką samą prędkością jak przy instalacji na wewnętrznym dysku SSD.

lepsze działanie gier i wspaniały obraz

Dzięki progresywnej architekturze Xbox Velocity gry na konsole Xbox One, Xbox 360 i nawet oryginalną konsolę Xbox będą działały dużo sprawniej. Poprawę widać m.in. Po czasach uruchamiania i ładowania,w głównej mierze ogromna różnica zauważalna jest w warstwie wizualnej – w precyzyjnym wyglądzie animacji i grafiki, stabilniejszym klatkażu i wspaniałej płynności obrazu (do 120 klatek na sekundę), wyższych rozdzielczościach (obsługa 4K, a nawet możliwość współpracy z 8K). Na graczy czekają nadzwyczajne wrażenia graficzne takie jak gra świateł i cieni, zawdzięczane wspomnianej funkcji ray tracing.

podczas projektowania Xbox Series X pracowano także nad synchronizacją konsoli, kontrolera i telewizora – udogodnieniem będzie więc minimalizacja opóźnień między ruchem wykonywanym na kontrolerze a obrazem.

Odświeżony bezprzewodowy kontroler Xbox

Nieosiągalna dotąd precyzja i komfort grania uzyskana została dzięki unowocześnionemu bezprzewodowemu kontrolerowi Xbox, którego główną zmianą jest nowy krzyżak i dodanie przycisku „share". Na uwagę zasługuje nowy design. Twórcy odświeżyli geometrię, zniżyli wagę, inaczej wyprofilowali kontroler i zmienili teksturę na żłobioną. Specyficzną precyzję osiągnięto dzięki hybrydowości pada kierunkowego i antypoślizgowości uchwytu. Wśród funkcjonalności warto wskazać płynne przechwytywanie i udostępnianie rozgrywki w trakcie gry. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu możliwe jest jeszcze granie i przełączanie pomiędzy kompatybilnymi konsolami, komputerami PC i urządzeniami mobilnymi.

*Kompatybilność zależy od urządzenia i wersji systemu operacyjnego. Współpraca nie jest gwarantowana. Więcej informacji można znaleźć na stronie xbox.com/controller-compatibility.