- Bio-Oil
- objętość 60 ml
- opakowanie nie zafoliowane

Bio Oil to preparat, który zawiera aż cztery olejki roślinne: z nagietka, lawendowy, rozmarynowy i rumiankowy. Każdy z nich nie tylko zapobiega powstawaniu rozstępów, ale także spłyca już istniejące. Dodatkowo wszystkie olejki zniżają blizny potrądzikowe oraz blizny pooperacyjne, jednakowo jak pozostałe elementy preparatu - witaminy A i E. Poznaj wszystkie parametry pielęgnacyjne olejków roślinnych i witamin młodości.

Bio Oil to lubiany preparat na rozstępy i nie tylko potrądzikowe blizny, którego działanie wynika z parametry ekstraktów roślinnych. Olejki roślinne produktywnie przywracają równowagę hydrolipidową skóry i wyrównują koloryt skóry. Pamiętaj, iż pielęgnacja skóry olejkami jest wydajna tylko wtedy, gdy jest precyzyjna i systematyczna.

Jak działają jego składniki:

- olejek z nagietka ma cechy regeneracyjne, w związku z tym pomaga uszkodzonej skórze produkować nowe komórki. Polepsza także ukrwienie skóry i łagodzi stany zapalne, a tym samym przyśpiesza gojenie się ran i wygładza skórę pokrytą obszerniejszymi bliznami, np. Pooperacyjnymi.
- olejek lawendowy przyspiesza cykl gojenia się świeżych rozstępów w odcieniu czerwonym i różowym. Obniża także ryzyko powstania nowych rozstępów, w związku z tym poleca się go niezwykle kobietom w ciąży. Dodatkowo olejek obniża widoczność i zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych.
- olejek rozmarynowy rozjaśnia blizny, dlatego wykorzystuje się go w celu łagodzeniu zmian trądzikowych i leczenia nowo powstałych rozstępów. Olejek rozmarynowy ma niemało parametry prozdrowotnych i pielęgnacyjnych, jednak nie mogą go stosować kobiety w ciąży, osoby cierpiące na nadwrażliwość skóry, uczulone na rozmaryn oraz dzieci poniżej 12. Roku życia. Jednak jego zawartość w preparacie Bio oil jest na tyle niepokaźna i nieszkodliwa, iż może on być przeznaczony dla kobiety w ciąży.
- olejek rumiankowy rozjaśnia blizny i rozstępy oraz łagodzi i eliminuje obrzęki.

Dla jakiej cery są dedykowane olejki roślinne?
Olejki roślinne są dedykowane głównie dla skóry suchej i odwodnionej. Z powodzeniem mogą z nich korzystać także posiadaczki cery dojrzałej i starzejącej się.

Witamina E obniża widoczność blizn

Witamina E, potocznie nazywana "witaminą młodości", jest przeciwutleniaczem, który chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, a tym samym uniemożliwia wszelkim uszkodzeniom komórek skóry. Dzięki temu uszkodzona tkanka szybciej się goi, dlatego olejek zawierający witaminę E nie tylko wydajnie ograniczy szerokość i głębokość istniejących rozstępów, lecz także zapobiegnie pojawieniu się nowych blizn.

Witamina A rozjaśnia rozstępy

Witamina A niszczy wolne rodniki, stymuluje do produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Na dodatek rozjaśnia skórę (w tym istniejące blizny i rozstępy), a także wzmacnia strukturę rogową skóry, dzięki czemu jest ona bardziej niepodatna na rozciąganie, a co z tego wynika - na powstawanie rozstępów.