Mapa turystyczna - Beskid wyspowy 1:50 000, praca zbiorowa

od 0,00 PLN

ISBN: 9788381840507 • Oprawa: broszurowa • Autor: praca zbiorowa • Wydawnictwo: Compass • Ilość stron: 2 • Rok wydania: 2020

Jest to mapa dwustronna w skali 1:50'000. Obejmuje swym zasięgiem Beskid Wyspowy, ciekawy, choć rzadziej odwiedzany rejon Beskidów, a także Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego.

Mapa sięga na północy po Brzesko i Bochnię, na południu po Rabkę i Stary Sącz, na zachodzie - Jordanów, zaś na wschodzie - Nowy Sącz. Mała odległość od Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa umożliwia planowanie krótkich, weekendowych "wypadów".standardową cechą tego pasma jest występowanie pojedynczych, odosobnionych masywów górskich, które oddzielone są dolinami rzek i przełęczami.

Szczyty niczym wyspy wyróżniają się w krajobrazie podgórskim, stąd nazwa Beskid Wyspowy. Najwyższym szczytem jest Mogielica (1170 m n.p.m.), z typowym wierzchołkiem i wieżą widokową na szczycie.

przez Beskid Wyspowy prowadzą ciekawe, choć wciąż niewiele modne szlaki turystyczne. Strome szczyty i liczne przewyższenia wywołują, że trasy mogą okazać się wymagające.Na mapie zaimplementowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

Mapa rekomendowana jest do uprawiania różnorodnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.