Nokian WR D4 205/55 R16 91 T

od 264,99 PLN

Szerokość przekroju: 205 • Wysokość profilu: 55 • Średnica osadzenia: R16 • Indeks nośności: 91 • Indeks prędkości: T • Typ pojazdu: osobowy
niezrównana przyczepność

Pierwsza zimowa opona z wyższej półki do samochodów osobowych z notą A w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni, która oznacza o mnóstwo krótszą drogę hamowania.

Dzięki licznym innowacjom Nokian WR D4 jest mistrzem przyczepności i gwarantuje bezpieczną, zrównoważoną jazdę.

  • najkorzystniejsza przyczepność zimą
  • Stabilność i komfort jazdy
  • Samochody klasy średniej

większa przyczepność zimą, ulepszone wyczucie prowadzenia
Każdy blok i lamela w wysmakowanym wzorze bieżnika ma precyzyjny kształt i dokładnie zdefiniowaną rolę, co przekłada się na idealną przyczepność i prowadzenie.

Kontrolowane prowadzenie
Obszar centralny jest zdominowany poprzez potężne i masywne żebro centralne. Lamele solidnego żebra centralnego nie biegną przez całą jego szerokość, co zwiększa precyzję i kontrolę prowadzenia.

precyzyjna przyczepność, perfekcyjna oporność na ścieranie, niskie zużycie paliwa
wyjątkowe rozłożenie cząsteczek mieszanki kauczukowej Nokian Twin Trac Silica, zawierającej naturalny kauczuk, krzemionkę i olej rzepakowy, gwarantuje wspaniałe wyniki na śniegu i mokrej nawierzchni.

technika cichych ścian bocznych

Specjalnie przypasowana mieszanka gumy między ścianami bocznymi a bieżnikiem efektywnie tłumi hałas i wibracje, które są przenoszone z nawierzchni do w środku pojazdu przez ściany boczne.

Wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych z płatkiem śniegu podwyższa poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych z płatkiem śniegu w modelu Nokian WR D4 zagwarantuje Ci bezpieczne prowadzenie w zimowych warunkach. Głębokość bieżnika podawana jest w ilośćch od 8 do 4 mm. Liczby znikają jedna po drugiej wraz z stoponiowym zużywaniem się opony i ograniczaniem się głębokości bieżnika. Płatek śniegu pozostaje widoczny do momentu osiągnięcia 4mm głębokości. Gdy przestanie być dostrzegalny, oznacza to, że czas na wymianę opon. Rowki muszą posiadać conajmniej 4 mm głebokości, aby zapewnić odpowiednią przyczepność na śniegu i uniemożliwiać zjawisku aquaplaningu. Firma Nokian Tyres opracowała i opantentowała wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych. Takiej innowacji nie wprowadził żaden inny producent.