Blaupunkt BP 2.5 FHD

od 279,00 PLN

Przekątna ekranu: 2.0 " • Nośnik: karta microSD

Cyfrowy rejestrator wideo BP2.5 FHD Full HD 1080 P/MicroSDHC

Urządzenie wyróżnia się na tle pozostałych modeli, równocześnie w ofercie producenta, jak i innych, dostępnych na rynku rejestratorów, niewielkim i kompaktowym kształtem, a najczęściej sposobem mocowania. Zamiast klasycznego uchwytu na przyssawkę, model BP2.5FHD ma specjalny zaczep mocowany bezpośrednio do szyby przy pomocy dołączonej taśmy dwustronnej 3M. Rozwiązanie to pozwala na bardziej jednostajny montaż rejestratora, obniżenie przenoszenia ewentualnych drgań i zmniejszenie do minimum ograniczenia pola widzenia dla kierującego pojazdem. Regulacja nachylenia obiektywu umożliwia nieprzeciętne dostosowanie obszaru nagrywania w pojazdach o praktycznie każdym kącie nachylenia przedniej szyby.

Rejestrator zapisuje obraz w rozdzielczości Full HD 1080P i dodatkowe 3 tryby zapisu niższej jakości. Urządzenie rejestruje pliki w formacie MOV /H.264 i posiada funkcję nagrywania w pętli. Użytkownik może wybrać długość zapisywanego pliku spośród trzech opcji: 3 minuty, 5 minut oraz 10 minut. Fabrycznie włączona opcja HDR (High Dynamic Range) oraz manualna regulacja ustawień ekspozycji zezwala na zapisywanie stosownego obrazu w zmiennych warunkach oświetlenia.

BP2.5FHD też zastosowany czujnik ruchu, który może być wykorzystany do uruchamiania funkcji nagrywania. Materiał zostanie zarejestrowany tylko wtedy, gdy kamera wykryje poruszające się przedmioty przed obiektywem. Natomiast czujka przeciążenia pozwoli ochronić zapisane pliki przed ich skasowaniem lub nadpisaniem. W sytuacji, gdy dochodzi do zderzenia albo ostrego hamowania aktualny fragment nagrania zostaje zapisany w taki sposób, iż jego usunięcie jest możliwe tylko z pozycji komputera. Podobnie działa funkcja SOS, która uniemożliwia skasowaniu pliku video jednak użytkownik musi tę funkcję aktywować ręcznie przy pomocy przycisku na obudowie.

Rejestrator posiada możliwość monitorowania pojazdu na postoju. Po aktywowaniu funkcji Monitoring parkowania rejestrator automatycznie włączy nagrywanie po wykryciu wstrząsów i wyłączy je po 10 sekundach. Aby monitoring parkowania działał poprawnie, rejestrator musi mieć naładowany wewnętrzny akumulator albo być podłączony do zasilania.

Model też tryb aparatu do wykonywania zarówno pojedynczych fotografii, jak i serii do 10 fotografii o maksymalnej rozdzielczości 12M. Dzięki ręcznej regulacji ostrości, balansu bieli, wartości ISO oraz ekspozycji realne jest zarządzanie jakością realizowanego ujęcia. Zarówno nagrania video, jak i zdjęcia mogą być odtwarzane na wbudowanym ekranie LCD o przekątnej 2.

Wewnętrzny mikrofon, a także głośnik pozwala rejestrować i odtwarzać na dodatek dźwięk. Przy pomocy ultra szerokokątnego obiektywu o zakresie 170o z matrycą CMOS obraz może być przetwarzany, a następnie zapisywany na opcjonalnych kartach microSD o maksymalnej pojemności do 64GB. Użytkownik ma możliwość wprowadzenia numeru rejestracyjnego pojazdu, w którym zamontowana jest kamera i umieszczenie go na zapisywanym materiale wideo. Port micro USB umożliwia bezpośrednie podłączenie rejestratora do komputera w celu zgrania zapisanych plików, a złącze HDMI pozwala na ich wyświetlenie przy pomocy zewnętrznych ekranów o dużej rozdzielczości.

Model BP2.5FHD można uruchomić ręcznie przy pomocy przycisku na obudowie albo samoczynnie wraz z włączeniem zapłonu w samochodzie. W menu przystępna jest opcja opóźnienia wyłączenia urządzenia o maksymalnie 30 sekund, co zezwala na zarejestrowanie obrazu już po opuszczeniu pojazdu przez użytkownika.

Kompaktowa obudowa z gumowanym wykończeniem, nowoczesny klips mocujący kamerę, długi przewód zasilający zezwalający na dyskretny montaż w pojeździe oraz duża funkcjonalność powodują, iż BP2.5FHD jest potrzebnym akcesorium każdego kierowcy.EAN: 4260499850821
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 24 miesiące
Kod dostawcy: BLAUPUNKT BP2.5 FHD
Rozdzielczość: Full HD 1080p
Kąt widzenia: 170 °
Mikrofon: Tak
Tryb nocny: Tak
Nagrywanie w pętli: Tak
Detekcja ruchu: Tak
GPS: Nie
Funkcje specjalne: Wyświetlanie czasu rzeczywistego i daty
Przekątna ekranu: 2,0''
wyświetlacz dotykowy: Nie
Czytnik kart pamięci: Tak
wariant kart pamięci: microSD
standard pamięci SD / CF: SD
Komunikacja bezprzewodowa: Nie
Złącza: 1 x HDMI
Akcesoria w pakiecie: Ładowarka samochodowa kabel USB Instrukcja obsługi Naklejki 3M
Kolor: Czarny
rozmiary: 82 x 100 x 40 mm